субота, 28 вересня 2013 р.

Зовнішньоекономічні зв’язки


  • Торговельними партнерами Чернігівщини є більше 108 країн світу ( з них 26 країн ЄС).

Переважає торгівля товарами, частка якої в експорті становить 98,6 %, в імпорті – 95,3 %. Провідні позиції належать Російській Федерації та Білорусі, які формують 37,8 %, обороту зовнішньої торгівлі, а також країнам Європейського Союзу – 30,8%.

У товарній структурі експорту переважає продукція наступних товарних підгруп: зернові культури, папір та картон; деревина і вироби з неї; молоко та молочні продукти, яйця птиці, мед; насіння і плоди олійних рослин; алкогольні і безалкогольні напої та оцет; взуття; електричні машини; одяг та додаткові речі до одягу, текстильні.
Структура ж імпортних поставок представлена, переважно, товарами критичного імпорту для виробничого комплексу регіону, а також транзитною складовою.
Найбільшу питому вагу в структурі імпорту займають папір та картон; каучук, гума; засоби наземного транспорту, крім залізничного; пластмаси, полімерні матеріали; котли, машини; палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки; добрива; вата; екстракти дубильні; нитки синтетичні або штучні; скло та вироби із скла; шкури; електричні машини.

Немає коментарів:

Дописати коментар