суботу, 28 вересня 2013 р.

Кадровий потенціал

Чернігівщина володіє потужним трудовим потенціалом
На території Чернігівщини постійно проживає близько 1,1 млн. чоловік, при цьому переважає міське населення, частка якого перевищує 62,7% (677,2 тис. осіб).
Близько третини всього населення області проживає в м. Чернігові і Чернігівському районі. Ще майже чверть населення зосереджено в містах Ніжин та Прилуки, а також Козелецькому, Бахмацькому та Менському районах.

Більшість населення Чернігівщини – це люди молодого та середнього віку, 68,4% (739,5 тис. осіб) припадає на осіб у віці 15-64 роки. Жіноча частина населення переважає (52%).
Середня тривалість життя складає близько 70 років і поступово збільшується.
Середні вік жителів області становить 42,8 років, середній вік –  45,2,  чоловіків –  39,3.
Етнічний склад населення області практично однорідний – переважають  українці, частка яких перевищує 90%. Серед інших національностей виділяються росіяни та білоруси.
Чисельність населення працездатного віку складає 634,3 тис. осіб, з них економічно активне населення налічує 75%.
У структурі зайнятості регіону частка населення зайнятого у матеріальному виробництві становить близько 35%, а кількість зайнятих у невиробничій сфері, особливо в торговельній, транспорту та зв’язку, банківській, управлінській та послуг досягає 65%. У сфері послуг окрім галузей, які забезпечують розумовий розвиток людини і її матеріальні потреб, виділяють ще галузі, що сприяють її фізичному розвитку і духовним потребам. На галузі охорони здоров’я та соціального забезпечення, а також на невиробничі види побутового обслуговування припадає біля 17%.Немає коментарів:

Дописати коментар